Спас – це бойове мистецтво козацьких розвідників – пластунів

Сучасне відродження козацького бойового мистецтва «Спас» в Україні розпочалось на початку 90-х років ХХ ст. В м. Запоріжжя виникла ініціативна група під керівництвом Олександра Притули, яка розпочала процес пошуку, вивчення і апробації козацьких методів ведення бою, зокрема розпочався пошук носіїв, які зберегли козацьке бойове мистецтво “Спас”. 

З метою відродження і впровадження бойового мистецтва в козацький рух в 1992 році при горомадській організації “Запорозьке військо низове “Запорізька Січ” було заснованокрему козацьку сотню бойових мистецтв.

Спас – це комплексна система виховання воїнів-охоронців. На сьогодні український рукопаш “Спас”, як українське національне бойове мистецтво знаний в Україні і поза її межами. В Україні український рукопаш “Спас” визнаний офіційно, як вид спорту. Створена мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних клубів з українського рукопашу “Спас”. Існує прецендент впровадження спеціалізації “Український рукопаш “Спас” в систему вищої школи в Україні на прикладі Запорізького національного університету

Тренер Микола